Fundacja małych serc


W 2016 roku zostałam wolontariuszką Fundacji Małych Serc
Moja przygoda z ośmiorniczkami rozpoczęła się od powszechnego poruszenia na facebooku. Na początku tylko przyglądałam się akcji, aż pewnego dnia koleżanka namówiła mnie na zrobienie pierwszej ośmiorniczki. I tak się zaczęło. Wraz z powstaniem fundacji nasze prace są bardziej usystematyzowane. Jak zaznaczono na stronie fundacji: 

"Ośmiorniczki dla wcześniaków to akcja, która ma na celu wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki. Badania pokazały, że macki tych maskotek przypominają wcześniakom pępowinę. Dodatkowo maluchy mają mocno wykształcony odruch chwytny i często wyrywały kabelki, które są podłączone do aparatur podtrzymujących je przy życiu. Teraz bawią się mackami, a nie kabelkami. Przed włożeniem ośmiorniczki do inkubatora mama dziecka nosi zabawkę przy sobie, aby ta przesiąknęła jej zapachem i skolonizowała na sobie bakterie odpornościowe. W ten sposób wkładamy do inkubatorów namiastkę mamy.

Ośmiorniczki wykonujemy tylko z certyfikowanych materiałów przeznaczonych dla dzieci poniżej 3 roku życia. Nasze ośmiorniczki posiadaja Pozytywną Opinię Instytutu Matki I Dziecka nr Op-4887, ważna do 15.11.2019 r."

Niestety nie posiadam zdjęć moich ośmiorniczek przekazanych już do fundacji. Postaram się to nadrobić w przyszłości. Pozwoliłam sobie jednak pokazać fotki z pierwszego spotkania w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, gdzie akcja ta zaczęła się "rozkręcać".
Zapraszam jednak do zapoznania się z działalnością Fundacji Małych Serc oraz zachęcam do współpracy lub wspomożenia fundacji. 

Spotkanie dnia 25 lutego 2017 roku w Zielonej Górze - ośmiorniczki gotowe, tym razem 13 sztuk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz